Na svedomie je aj právo prikrátke

Autor: Ivana Schnürerová | 14.4.2015 o 17:19 | (upravené 15.4.2015 o 18:05) Karma článku: 5,99 | Prečítané:  171x

Rodina...Tú netvoria iba mama, otec a deti, ale aj príbuzní, ktorých si, bohužiaľ, nevyberieme. Či už s nimi zdieľame spoločné gény alebo nie, spájajú nás s nimi rovnaké priezviská, rovnaké rodinné udalosti a zdroj večných nezhôd- majetok. Súrodenci by mali dediť rovnakým dielom, teda pokiaľ to rodič nezariadi inak alebo pokiaľ sa iní neulakomia na peniaze ako čert na dušu.

Nie je to len chyba dnešnej spoločnosti, že každý chce všetko. Lakomosť nám bola daná do vienka už veľmi dávno. U každého z nás sa ale prejavuje inak. Vyhladiť ostré hrany vrodených vlastností dokáže len výchova. Nie nadarmo nás odmalička učili, že je správne podeliť sa s inými deťmi o hračku alebo čokoládu. Keď však nie je táto vlastnosť okresaná u dieťaťa od útleho veku, pre svoje potreby hanobenia sa naučí klamať a podvádzať.Potom oklame nielen ľudí naokolo, svojich kamarátov, spolupracovníkov, ale najmä rodinu. Ľahko zradí súrodenca, s ktorým sa od mala hrával na piesku... Dedičstvo je večný spor. Pokiaľ sa už jednému nechce čakať na druhého smrť ako pavúkovi v škáre na muchu, vyčíha slabú chvíľu a udrie svojou plnou chamtivosťou.

Malinký krôčik potom ostane k tomu, aby oklamal aj sám seba. Pomaly sa obalí do svojej bubliny a už ani nevie chodiť so vztýčenou hlavou po ulici, bočí do najbližšej šikmej uličky, lebo sa chce ukryť pred pohľadom spravodlivosti. Takým ľuďom dožičím pekný život. Veď len nech vo svojom vnútri sami uznajú, či sú  toho hodní.

Aj na kameni sa vyspíš, keď máš čisté svedomie. Koľkí sa teda odhodlajú ľahnúť na kameň? Tak len dvakrát merajme a raz strihajme pri každej zlej myšlienke, ktorú chceme premeniť na skutok. Lebo ako hovorí ďalšie slovenské príslovie: Ľahká práca, nebýva trváca.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?